Переоформлення ліцензії

Підприємець здійснює торгівлю алкогольними напоями в орендованому приміщенні. Наприкінці вересня він вніс черговий щоквартальний платіж за ліцензію. Однак 29 вересня орендодавець розриває договір оренди й підприємець орендує інше приміщення, що перебуває на території цього ж міста. При цьому на новому місці торгівлі будуть використовуватися касові апарати, зазначені в ліцензії.

Чи означає це, що підприємець при зміні місця торгівлі в межах одного міста для одержання нової ліцензії (із вказівкою нового місця торгівлі) повинен повторно внести плату за ліцензію?

Порядок сплати за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними виробами, видачі таких ліцензій, а також заміни відомостей у ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними виробами визначається статтею 15 Закону України від 19.12.95 р. № 481/ 95-ВР "Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилових, коньячних і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" (далі - Закон). Так, відповідно до положень цієї статті плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями й тютюновими виробами стягується щокварталу рівними частками й зараховується в бюджет відповідно до діючого законодавства. У випадку несвоєчасної сплати чергового платежу за ліцензію на підставі письмового розпорядження органа, що видав ліцензію дія ліцензії припиняється на строк до сплати заборгованості.

При зміні відомостей, зазначених у виданої суб'єктові підприємницької діяльності ліцензії (за винятком змін, пов'язаних з реорганізацією суб'єкта підприємницької діяльності), орган, що видав ліцензію, на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності протягом трьох робочих днів видає суб'єктові підприємницької діяльності ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

Відповідно до положень статті 15 Закону плата передбачена за видачу дубліката ліцензії, що видається суб'єктові підприємницької діяльності у випадку втрати або ушкодження ліцензії. Так, за видачу дубліката ліцензії на роздрібну торгівлю передбачене внесення плати в розмірі 170 гривень.

Отже, якщо приватний підприємець вчасно сплатив черговий платіж за ліцензію й має необхідність внести в діючу ліцензію зміни, які стосуються адреси пункту продажу товарів (на території одного міста), то він повинен надати письмову заяву в орган, що видав ліцензію на підставі якого одержати в триденний строк ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін. Внесення плати в цьому випадку Законом не передбачено.

Кому може знадобитись переоформлення, зумовлене розвитком бізнесу:

Відкриваємо автомайстерню
Що таке сільський туризм?
Бізнес на жіночих шпильках
З ковроліна робимо коврики
Санітарна обробка приміщень
Споживче суспільство
Розвиток туризму в регіонах
Виробництво вугільних брикетів
Десять перспективних еко-бізнес-проектів
Прокат мотоциклів
Бізнес по створенню Інтернет клубу
Продаємо інформацію з патентів
Видавничий бізнес
Високоприбутковий бізнес із новими технологіями
Шиномонтаж для вантажних авто
Здійснення бажань
Виробництво дзеркальної плитки
Сучасний антикваріат
Паркування для своїх
Шкільні фотоальбоми
Передпродажна підготовка встаткування
Виготовлення дерев`яних ящиків
Виготовлення на CD фотоальбомів і поздоровлень
Пошук й обробка інформації
Випуск власного друкованого видання
Журнали й газети в лікувальних закладах
Розробка й печатка вітальних листівок
"ВІЛЬНА ЖУРНАЛІСТИКА" - ЩО ЦЕ ТАКЕ?
ПРОДАЙ СВІЙ РЕКОРД!
МІШЕНЬ-РОЗФАРБУВАННЯ
Спробуйте свої сили і удосконалюйтеся!
Головне встигнути донести ідею до Інтернету
Приберання під'їздів