Наші послуги:

Реєстрація СПД

Фізична особа - підприємець здійснює свою діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію. Ця організаційно - правова форма оптимальна для ведення малого й середнього бізнесу. Назвою фізичної особи підприємця є його прізвище, ім'я, по батькові. ознайомитись детальніше...


Реєстрація ПП

Приватне підприємство - підприємство, що діє на основі приватної власності одного або декількох фізичних або юридичних осіб. Засновник приватного підприємства одночасно може бути його директором. ознайомитись детальніше...



Черепиця із цементу

Зараз, після повсюдного поширення металлочерепици в моду входить покриття дахів черепицею, виготовленої із цементу. Виробництво її не складно й досить прибутково - при собівартості від 30 до 60 рублів за 1 квадратний метр продажна ціна становить від 120 до 280 рублів за квадратний метр. Здавалося б, усе повинні ринутися насичувати ринок черепицею... Однак не всі так просто. Вартість устаткування для її виробництва починається від 150 тис. рублів, при собівартості його 30-40 тисяч.

Без початкового капіталу знову не обійтися? Можна! Треба тільки не боятися ручної праці! Вся принадність і дорожнеча встаткування закладена в автоматизированности процесу виготовлення черепиці. Тобто робітник (можна некваліфікований =#char0# малооплачиваемий) тільки завантажує суміш води, піску, цементу й пігменту в бетономішалку, потім перевантажує отриману суміш у верстат і знімає готову черепицю. А якщо все робити вручну, самому без найманих робітників? Або тим же найманим робітником, але вручну? Складно! Неможливо! Важко! Скажете ви й будете неправі!!!

Хто вас змушує перемішувати в бетономішалці суміш відразу на кілька квадратних метрів черепиці? Виробники встаткування! Їм вигідно продати вам ще й бетономішалку! Так замішайте ви у звичайному тазі кельнею суміші на 3-4 черепиці й усе. Зробивши їх, замішайте ще й знову по колу. Скептики скажуть - тоді продуктивність буде не 1500-2000 черепиць у день, а тільки 150-300 (тобто 10-20 квадратних метрів). А воно потрібно вам така кількість на початку роботи? Коли є реальна проблема зі збутом, яким прийде займатися самому. Зі складом готової продукції, якого у вас немає. Із закупівлею більших партій видаткових матеріалів, які знову ніде зберігати, та й не на що купити. І саме головне! У вас, як я підозрюю, немає вільних 300-500 тисяч рублів (це по великому мінімумі) для розгортання такого виробництва.

Зараз ви запитаєте - якого ж рожна я говорю вам те, що й так вам ясно й без мене? Дуже просто! Ще в радянські часи, ну про-дуже невеликими партіями, випускалися верстати для ручного виготовлення такої черепиці. Скажу більше, є можливість самому зібрати такий верстат з підручних матеріалів і самому на ньому попрацювати перший час. А якщо й це не вийде, то вже сколотити дерев'яний ящик без дна розміром із черепицю з дошки 700Х20 під силу кожному. У цей ящик закладаєте пуансон і зверху притискаєте матрицею - от і вся "складна технологія". Заробити на відкритті свого виробництва або, у найгіршому разі, покрити свій будиночок у саду черепицею, щоб нові росіяни від заздрості здохли!

Щоб не бути голослівним, приведу зразковий економічний розрахунок собівартості виробленої черепиці на ручному верстаті. Ціни можуть злегка відрізнятися в будь-яку сторону залежно від регіону.

РОЗРАХУНОК СОБІВАРТОСТІ. Для готування суміші використовується цемент марки М-400. Роздрібна вартість 50-кілограмового мішка становить 60 рублів. Вартість 1 кг цементу: 60 руб./50 кг = 1 руб. 20 коп. На виробництво 1 кв.м черепиці потрібно приблизно 11,5 кг цементу, що становить у грошовому вираженні 13 руб. 80 коп. на 1 кв.м.

Для готування суміші використовується пісок вартістю 500 руб. за 10-тонний Камаз. Вартість 1 кг піску складе: 500 руб./10000 кг = 5 коп. На виробництво 1 кв.м. черепиці потрібно приблизно 23 кг піску, що становить у грошовому вираженні 1 руб. 15 коп. на 1 кв.м. У суміш додається пігмент, вартість найдорожчого пігменту Bayer (виробництво Німеччини) становить 66 руб./кг. Для фарбування 1 кв.м черепиці потрібно 400 г, що становить у грошовому відношенні 26 руб. 40 коп. Для здешевлення використовуються пігменти вітчизняного виробництва, вартість яких становить від 6 руб за 1 кг, що дешевше в 10 разів, чим пігмент Bayer.

Використання фарби не обов'язково. Але тому що це практикується в провідних виробників черепиці на Заході, ми візьмемо фарбу у вартість. Знову ж найдорожчу Bayer. Вартість 1 кг становить 52 рубля. Для фарбування 1 кв.м черепиці потрібно 0,2 кг, що в грошовому вираженні становить 10 руб. 40 коп.

Виходячи з вищевикладеного, собівартість (тільки матеріали) 1 кв.м черепиці становить: при використанні імпортного пігменту й фарби - 13 руб. 80 коп. (цемент) + 1 руб. 15 коп. (пісок) + 26 руб. 40 коп. (пігмент) + 10 руб. 40 коп. (фарба) + 1 руб. 1 коп. (електроенергія) = 52 руб. 76 коп. при використанні вітчизняного пігменту - 13 руб. 80 коп. (цемент) + 1 руб. 15 коп. (пісок) + 2 руб. 40 коп. (пігмент) + 10 руб. 40 коп. (фарба) + 1 руб. 1 коп. (електроенергія) = 28 руб. 76 коп.

Орієнтовна продажна вартість 1 кв.м черепиці становить не менш 120 рублів (металлочерепица, приміром, коштує від 170 руб за 1 кв.м, черепиця Braas від 280 руб за 1 кв.м).

Тепер із приводу реалізації. Для початку покрийте свій будиночок черепицею й першими покупцями у вас будуть. Це я знаю із власного досвіду. Я обшив свій старенький будиночок у саду обрізками вагонки й повісив різьблені підзори й лиштви - люди ходять, дивляться, просять зробити їм те ж. Тим більше, якщо ваш будиночок просить ремонту даху - дешевше крити тільки руберойдом, але строк його служби - 3-5 років, а черепиця буде вам в 2-3 рази дорожче, але прослужить не менш 50-75 років.

ВИСНОВОК: це не тільки можливо, але й принесе вам непоганий дохід!